Zdaniem wielu bukiet ślubny niewiele różni się od bukietu dla cioci na imieniny – trochę inna forma, więcej kwiatów…więc skąd ta cena? Czy to tylko magia wyrazu “ślubny”, czy istnieje racjonalne uzasadnienie?

Co wpływa na cenę bukietu ślubnego?

  1.  Spotkanie lub wymiana korespondencji z Panną Młodą – omawiamy upodobania, inspiracje, marzenia.
  2.  Robimy projekt, doprecyzowujemy szczegóły, przygotowujemy umowę.
  3.  By mieć pewność, że w ręce naszej klientki trafią najświeższe kwiaty wstajemy „z kurami”, by jeszcze  przed świtem ruszyć na giełdę kwiatową. Wybieramy i kupujemy kwiaty oraz inne niezbędne materiały florystyczne. Co ważne, do bukietu ślubnego nie wybieramy przypadkowych kwiatów. Kupujemy kilka paczek, bo kwiaty nie są pakowane pojedynczo, a w paczkach po 20 sztuk!
  4.  Wracamy do pracowni, odpowiednio przygotowujemy kwiaty i z tych kilku kupionych paczek wybieramy tylko te najpiękniejsze, najbardziej okazałe i nieuszkodzone. Oczyszczamy je, kondycjonujemy, drutujemy i przygotowujemy do dalszej pracy. Pozostałe kwiaty pozostają niewykorzystane.
  5.  Tworzymy bukiet – “małe dzieło sztuki” i dostarczamy go do rąk Pana Młodego.

Podsumowując –  „zwykły” bukiet, a wykonanie go zajmuje od kilku do kilkunastu godzin, więc jak widzicie cena bukietu to nie magia jednego słowa czy pazerność branży florystycznej. To w zasadzie prosta, matematyczna wręcz kalkulacja.

KWIATY+MATERIAŁ NIEROŚLINNY+ CZAS i PRACA FLORYSTY

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, nie ma więc miejsca na półśrodki, tańsze zamienniki czy improwizację  i dlatego my do tematu podchodzimy profesjonalnie, z pełnym zaangażowaniem wkładając w pracę całe serce…bo lubimy.